1 millió GB/másodperc: rekordsebességgel továbbítja az adatokat az új japán kábel
Japán mérnökök olyan új optikai kábelt fejlesztettek, amivel egy másodperc alatt lehetne átküldeni a világ egyik pontjáról a másikra a Netflix teljes kínálatát.
Japán mérnökök olyan új optikai kábelt fejlesztettek, amivel egy másodperc alatt lehetne átküldeni a világ egyik pontjáról a másikra a Netflix teljes kínálatát.
Elképesztő adatátviteli és töltési teljesítményre képes egy új szabvánnyal működő adatkábel, melyből két változat is létezik.
Bár már csaknem két éve létezik az USB4 2.0 szabvány, csak most jelennek meg az első olyan adatkábelek, melyek kiaknázzák az ebben rejlő képességeket. Az eredmény: gyorsak lesznek. Nem kicsit, nagyon.
Minden eddiginél nagyobb olvasási sebességet ígér a Samsung újfajta microSD memóriakártyáján. És azt, hogy a lapka a nagy igénybevétel ellenére sem melegszik túl.
Az Oxfordi Egyetem kutatói szerint olyan új adatátviteli módot sikerült kidolgozniuk, amellyel a jövő számítógépei az emberi agyhoz hasonlóan működhetnek.
Peking és Kanton között épült ki egy új gerincvezeték, amely az otthoni internethasználattól nézve elképzelhetetlenül gyors adatátviteli sebességet kínál. A szolgáltatás az oktatást és a kutatást segítheti.
Jelentős előrelépést hoz a Thunderbolt 5-szabvány, mely már egészen szédületes sebességre is képes.
Egy nemzetközi kutatócsoport munkájának hála várhatóan még ebben az évtizedben használatba vehetjük az újfajta internetkábelt, amely másodpercenként 1,7 petabit adatot képes továbbítani.
Saját korábbi rekordját is megkétszerezve tudott elképesztő sebességgel adatot továbbítani a NASA TBIRD-műholdja, amellyel az amerikai űrhivatal a hagyományos rádióhullámokat váltó lézeres kommunikációt teszteli.
Egy ilyen hálózat birtokában akár 10 millió csatorna műsorát is streamelhetné a felhasználó, mindezt ráadásul 8K-s felbontásban.
Két éve még a wifi 6 is jelentős újításnak számított, de a fejlesztés nem állt le, és a küszöbön álló új technológia még gyorsabb internetezést tesz majd lehetővé. A növekvő adatátviteli sebesség itt már csaknem rohamtempójú.
Elon Musk szerint a Neuralink nevű cége által fejlesztett agy–számítógép interfész lehetővé teszi majd, hogy a mostaninál jóval gyorsabban tudjuk közölni a gondolatainkat.
Három ausztrál egyetem tudósai közös projektben fejlesztettek egy új megoldást, amellyel jelentősen növelhető az optikai kábelek adatátviteli sebessége. Mindez több iparágnak is új lökést adhat.
Kínában már megkezdték a 6G-s technológia fejlesztésének előkészítő munkálatait. A most terjedő 5G-nél is gyorsabb hálózaton eszeveszett sebességgel pöröghetnek majd az adatok.
Hosszú évek fejlesztői munkája után végre elkészült az USB4 névre keresztelt szabvány, ami egészen félelmetes, 40 Gbps adatátviteli sebességet hoz majd el nekünk.
Az OpenSignal nevű független szervezet felmérése szerint már nem igaz, hogy a wifi jobb alternatívát jelent a mobilinternetnél, az 5G pedig végleg le fogja győzni a technológiát.